Një nga hotelet e mira për të qëndruar, ndërsa në Boracay, ambasadori në Xhennet Hotel është një hotel beachfront ndodhet në White Beach famshme në Stacionin 1 në ishull.

Përfunduar në nëntor 2009, ky hotel i ri ofron gamë të gjerë të shërbimeve dhe lehtësirave që i përshtaten lehtësi dhe rehati për mysafirët që dëshirojnë asgjë, por të mirë një hotel plazh mund të ofrojë. Çdo gjë ka nevojë për një mysafir është e drejtë në hotel.

Ambasadori në Xhennet Hotel është i pari për të futur Shërbimin Butler dhe është i vetmi turistik në jug të Manila për të siguruar një shërbim të personalizuar Butler 24-orëshe për të ftuarit. Të gjitha Butlers janë të trajnuar sipas standardeve ndërkombëtare të njohura të The Sporti profesionale e anglisht Butlers për të ofruar shërbime cilësore për të ftuarit. Hoteli ka gjithashtu 24 chefs lartë për të përgatitur menu të ndryshme për një kërkesë personale.

Një kombinim i rehati moderne dhe elemente tradicionale të Boracay me objektet dhe shërbimet e tij, ambasadori në Xhennet Hotel bën hotel saj një strehim të dallueshme në ishull.

Normat dhomë hoteli nga 144 $ në 533 $ një natë.

Hotel Dhomat

Suite presidenciale

 • Me pamje ballkone
 • Bar luksoze
 • Ashensor Access
 • Suite luksoze
 • Dhomat Living luksoze

Casita Honeymoon Suite

 • Suite spektakolare romantike
 • View Oqeani nga tarracë
 • Rehatshme King-Size shtrati
 • Banjo me LCD TV
 • Legen Bath me Jacuzzi Feature
 • Hot dhe Ftohtë dushi
 • Sofa Set dhe zona ngrënie
 • Frigorifer Mini Bar
 • Home Theater Sistemit
 • Internet dhe Cable TV Sherbime
 • Kafe dhe çaj-marrëse Facilities

Suite Ekzekutiv

 • Gjerë Suite
 • Pamje oqean nga ballkoni
 • Të rehatshme krevat king size
 • Faqja teatër sistemit
 • Banjo luksoze me LCD TV
 • Vaskë me Jacuzzi Features
 • Internet dhe Cable TV Sherbime
 • Frigorifer Mini Bar
 • Kafe dhe çaj-marrëse Facilities

Jr Suite Ekzekutiv

 • Gjerë Suite
 • Pamje Resort nga ballkoni
 • Të rehatshme krevat Madhësia mbret
 • Faqja teatër sistemit
 • Banjo luksoze me LCD TV
 • Vaskë me karakteristika Jacuzzi
 • Internet dhe Cable TV shërbimet
 • Frigorifer mini bar
 • Kafe dhe çaj-marrëse objektet

Kryeministri Oqeani View Suite

 • Suite Gjerë
 • Pamje Resort-oqean nga ballkoni
 • Të rehatshme krevat Madhësia mbret
 • Faqja teatër sistemit
 • Banjo luksoze me LCD TV
 • Vaskë me karakteristika Jacuzzi
 • Internet dhe TV kabllor shërbimet
 • Bar Frigorifer Mini
 • Objektet Kafe dhe çaj duke e bërë

Kryeministri Oqeani View

 • Pamje oqean nga ballkoni
 • Banjo luksoze
 • Vendosur divan Designer
 • Dushe nxehtë dhe të ftohtë
 • Shtrat të tepërt të rehatshme
 • Faqja teatër sistemit
 • Internet dhe TV kabllor shërbimet
 • Frigorifer mini bar
 • Kafe dhe çaj-marrëse objektet

Suite Family

 • Suite e gjërë, me dhoma të sipërme dhe të poshtme
 • Dhoma gjumi dhe banjo në çdo kat
 • Shtretër të rehatshme
 • Faqja teatër sistemit
 • Per televizionet kat
 • Pamje Resort-oqean nga ballkoni
 • Internet dhe TV kabllor shërbimet
 • Frigorifer mini bar
 • Objektet Kafe dhe çaj duke e bërë

Çmimet e Dhomave Hotel

Çmimet e rregullta (1 korrik deri më 15 tetor)

Php6, 500 Kryeministri Oqeani Shiko
Php7, 500 Kryeministri Suite Oqeani Shiko
Php8, 500 Junior Suite Ekzekutiv
Php10, 500 Suite Ekzekutiv
Php12, 000 Suite Family
Php12, 000 Casita Honeymoon Suite

Çmimet Season (23 shkurt deri mars 25, prilli në qershor 3)

Php9, 500 Kryeministri Oqeani Shiko
Php10, 500 Kryeministri Suite Oqeani Shiko
Php11, 500 Junior Suite Ekzekutiv
Php12, 000 Suite Ekzekutiv
Php15, 000 Suite Family
Php18, 000 Casita Honeymoon Suite

Çmimet Sezoni Peak (Mary 26 deri 19 prill, 18 Dhj nëpërmjet 31)

Php11, 500 Kryeministri Oqeani Shiko
Php12, 500 Premiere Suite Oqeani Shiko
Php13, 000 Junior Suite Ekzekutiv
Php14, 000 Suite Ekzekutiv
Php18, 000 Suite Family
Php24, 000 Casita Honeymoon Suite

Informacion Hotel

Adresa: Sitio Pinaongon, Barangay Balabag, Malay Aklan
Telefoni (s): +63-36-288-1540 begin_of_the_skype_highlighting end_of_the_skype_highlighting +63-36-288-1540, +63-288-1541, +63-288-5598, +63-922-812-6227
Telefax: +63-36-288-1540
Email: info@ambassadorinparadise.com , reservations@ambassadorinparadise.com
Faqja Personale: http://www.ambassadorinparadise.com


Nuk ka komente ende.

Lini një Përgjigju