Привлечноста дека Boracay мандарински Остров Хотелот има за гостите е нивната многу голема веранда со поглед на плажа патека на станица 2 и приватен базен. Освен дека овој хотел чини скапи во споредба со хотели во станица 2 нудат истите убавини по пониска цена. Собите се во најдобар просек и чиста, но бројните поплаки во врска со нивните нефункционални тоалети биле пријавени. Boracay мандарински Остров Хотелот е во примарна плажата локација во станица 2, но ако сакате мир и тишина за вашиот годишен одмор, ова е место за вас. Бендот на плажа игра секоја вечер и игра до пиш утрински часови, попречување повеќето гости на спиење. Меѓутоа, ако сте љубител на слушање на музика од страна на плажа и не му пречи на сите од бучава, тогаш ова одморалиште е можеби молам.

Персоналот е внимателен и пријателски, па услуга не е голем дел од проблемот. Сите во сите, Boracay мандарински Остров Хотелот е премногу просек и основни за нејзиното скапи соба стапки; помала цени хотели во станица 2 понудат истите пристојно сместување.

Хотелска соба стапки од Php 8.000 до 27.500 PHP една ноќ.

Хотелски соби

  • Делукс
  • Премиер Море Погледни
  • Премиер Делукс Море Погледни
  • Лукс семејството
  • Гранд базен страна
  • Гранд Делукс Poolside
  • Пентхаус Suite Море Погледни
  • Амбасадорот Suite Море Погледни
  • Мандарина Гранд Suite Море Погледни

Хотелска соба стапки

Редовни цени (2 февруари до 31-ти март)

Php 350,00 бебе Креветче
Php 366,00 Екстра Појадок
Php 1200 Екстра лице / Кревет
Php 8000 Делукс
Php 8900 Премиер Море Погледни
Php 10.200 Премиер Делукс Море Погледни
Php 12.200 Гранд базен страна
Php 12.500 Делукс семејство
Php 14.400 Гранд Делукс Poolside
Php 17.500 Пентхаус Suite Море Погледни
Php 23.000 амбасадор Suite Море Погледни
Php 25.000 мандарински Гранд Suite Море Погледни

Сезона цени (22 декември, преку 8 Јануари, Февруари 13 преку 20 Февруари, 8 април преку 12 април)

Php 350,00 бебе Креветче
Php 366,00 Екстра Појадок
Php 1200 Екстра лице / Кревет
Php 8800 Делукс
Php 9790 Премиер Море Погледни
Php 11.220 Премиер Делукс Море Погледни
Php 13.420 Гранд базен страна
Php 13.750 Делукс семејство
Php 15.840 Гранд Делукс Poolside
Php 19.250 Пентхаус Suite Море Погледни
Php 25.300 амбасадор Suite Море Погледни
Php 27.500 мандарински Гранд Suite Море Погледни

Хотелот информации

Адреса: Beachfront, станица 2, Balabag, Boracay Ајленд, Aklan
Телефон (и): + 63-36-288-3444, + 63-36-288-3444, + 63-36-288-3444, + 63-36-288-3444, + 63-36-288-3444, + 63-288-4999
Веб-страница: http://www.boracaymandarin.com

Манила Канцеларија
Адреса: Единица 36-G 36-тиот кат, Бисер на Ocient кула владение Рохас булеварот агол Падре faura Стрит,
Ermita Манила
Телефон (и): + 63-2-567-1672, + 63-2-567-1673, + 63-2-524-4759
Факс: + 63-2-567-1673
Е-пошта: reservation@boracaymandarin.com
info@boracaymandarin.com


Сè уште немате коментарите.

Оставете Одговор